DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

VII. Předfašaňkové setkání

Poslední aktualizace: 18.4.2012

 

 image

 
VII. předfašaňkové setkání mužských sborů ve Vacenovicích
 
V sobotu 26. února 2011 jsme uspořádali "Sedmé předfašaňkové setkání mužských sborů ve Vacenovicích". Tuto krásnou akci, kterou pořádáme od roku 1999 každý lichý rok, pečlivě a s radostí připravujeme. Je to pro nás nejen příležitost setkat se s kamarády zpěváky a představit jim naši obec, ale hlavně možnost, jak přiblížit Vám - našim posluchačům a divákům pestrost a krásu lidového zpěvu, hudby a krojů. Naše pozvání přijalo 139 chlapů ze 12 mužských sborů, jak z blízkého okolí, tak i ze vzdálenějších regionů. Mohli jste vidět a slyšet naše kamarády z Dubňan, Hroznové Lhoty, Kuklova (SR), Kunovic, Kyjova, Lanžhota, Lipova, Ostrožské Nové Vsi, Prušánek, Ratíškovic, Týnce a Vlčnova. Mužský zpěv i letos doplnil svými hlasy náš milý host - ženský sbor Marijánky z Vacenovic. Nejen průvodního slova se velmi dobře zhostila Jana Blahová. Při svém sólovém vystoupení všechny přesvědčila, že umí nejenom dobře mluvit, ale i výborně zpívat. Také letošní setkání jsme obohatili následnou Besedou u cimbálu, s Cimbálovou muzikou z Milotic pod vedením primáša Petra Šrahůlka. 
Divákům se tedy celkem představilo 152 účinkujících.
Uspořádání tak velké akce, bychom nemohli zvládnout jenom z vlastních prostředků.
Chtěl bych využít této příležitosti k poděkování sponzorům a všem, kteří přispěli k úspěchu celého setkání. Finančně nás podpořily Jihomoravský kraj a obec Vacenovice. Občerstvení účinkujících proběhlo v Hospodě U Letochů. Chleba ke guláši nám věnovalo Pekařství Vacenovice - Jiří Marcián. Koláčky z Cukrárny od Mikulčíků jsme zapíjeli vínem od Petra Ingra, Josefa Vlka, Miroslava Vaculky st. a nechyběl ani strýc Petřík Ryba se svojím "občerstvovacím" tragačem.
Zvukovou aparaturu nám zapůjčil Libor Mikulčík. Zář reflektorů na jeviště usměrňoval Ing. Petr Křižka. Krásné fotky, vystihující atmosféru setkání nám nafotil Pavel Ingr.
 
 
Videa od Tondy Vrby...

Mužský sbor z Týnce

Mužský sbor z Hroznové Lhoty

Mužský sbor z Ratíškovic

Mužský sbor z Kunovic

Mužský sbor z Dubňan

Mužský sbor z Prušánek

Mužský sbor z Lipova

Mužský sbor z Kyjova

Mužský sbor z Kuklova

Ženský sbor Marijánky z Vacenovic

Mužský sbor z Vlčnova

Mužský sbor z Lanžhota

Mužský sbor Krasavci z Ostrožské Nové Vsi

Mužský sbor z Vacenovic

Společný závěr